Strona główna
OFERTA
Pontony rozkładane BRIG
Łodzie RIB FALCON
Łodzie RIB EAGLE
Łodzie RIB GRAND Silverline
GALERIA zdjęć pontonów
Linki
Kontakt
   
 


EAGLE 380

Prezentujemy Państwu najmniejszą luksusową łódź hybrydową z serii EAGLE .

Łódź Eagle 380 jest standardowo bogato wyposażona : posiada wbudowany stacjonarny zbiornik paliwa 43L z wlewem i odpowietrzeniem, instalację elektryczną z automatyczną pompą zęzową i masztem nawigacyjnym .

Duża szerokość kadłuba i charakterystyczne dla serii EAGLE wysunięte pływaki kadłuba z laminatu zwiększają znacząco stabilność na fali i pozwalają na osiąganie dużych szybkości : 65km/h w dwie osoby z optymalnie dobraną śrubą silnika HONDA 50 kM !

Przy swych niewielkich gabarytach , które sprawiają że jest bardzo łatwa w transporcie i wodowaniu, łódź ta oferuje na pokładzie dosyć miejsca dla 4-5 osób i pozwala holować koło lub narciarza wodnego.

Ergonomiczna konsola sterowa zmieści do pięciu zegarów kontrolujących pracę silnika, zawiera trzy przełączniki z bezpiecznikami sterujące oświetleniem nawigacyjnym, pompą zęzową na dziobie ma zamontowaną półkluzę do liny kotwicznej i wygodnego wyjścia na ląd przez dziób.

Pod siedziskiem na rufie znajduje się obszerny schowek w którym zmieści się całe wyposażenie ratunkowe łodzi plus wszystko co konieczne na krótka wycieczkę po wodzie.

Bardzo mobilna, szybka i bezpieczna łódź z bogatym wyposażeniem przy tym bardzo ekonomiczna w zakupie i eksploatacji - cóż więcej potrzeba na krótkie wakacje ?
EAGLE 500

Kolejna łódź w serii EAGLE to model EAGLE 500 który charakteryzuje sie niepowtarzalnym, dynamicznym kształtem linii kadłuba z charakterystycznym aerodynamicznym masztem nawigacyjnym (spoilerem) na rufie.

Model występuje w dwóch wersjach - z jedną (E500L) lub dwoma konsolami (E500TC). 
Konsola po prawej burcie jest konsolą sterową, a dodatkowa konsola po lewej burcie służy za owiewke dla pasażera , schowek na wyposażenie i miejsce do montazu np. : radioodtwarzacza , raditelefonu UKF itd.

Standartowe wyposażenie obu wersji obejmuje wbudowany zbiornik paliwa 90L z wlewem i odpowietrzeniem, dwa schowki dziobowe z tapicerkami, kanapę rufową dla 3 osób , siedzisko dla jednej osoby przed każdą konsolą, instalację elektryczną z wył.akumulatora i przełączniakami/bezpiecznikami, podest na dziobie z knagą zasikową na linę kotwiczną , maszt nawigacyjny z oświetleniem i sygnałem dźwiękowym, samoodpływowy pokład , podwójną odbojnicę, dwa pagaje , pompkę nożna i zestaw naprawczy.

Miejsce nawet dla 8 osób, maksymalny silnik o mocy 90KM, długość i moc silnika przy której łódź nie podlega przepisom PRS i konieczności posiadania karty bezpieczeństwa to jej dodatkowe zalety .

Tak jak wygląda tak też się zachowuje na wodzie - jest bardzo dynamiczna , zapewnia dopływ adrenaliny i wiele emocji na falach .
EAGLE 645

Całkowicie nowa konstrukcja nawiązująca swą piękną linią , bogatym wyposażeniem i właściwościami nautycznymi do poprzedniego modelu Eagle 600.

Wydłużenie kadłuba sprawiło że na pokładzie jest jeszcze więcej miejsca - nawet dla 13 osób (kat.C). W żegludze pełnomorskiej (kat. B) wg CE pozwala zabrać na pokład 7 osób.

Konsola sterowa jest bardzo obszerna , przygotowana do montażu pięciu zegarów silnika, wyposażona standardowo w 4 przełączniki klawiszowe z bezpiecznikami, gniazdo zapalniczki, instalację elektryczną z heblem do rozłączenia akumulatora, mechaniczną przekładnię kierowniczą z kołem sterowym i sterociągiem do podłączenia silnika.

Wbudowany 200L zbiornik paliwa z odpowietrzeniem i wlewem na rufie zwiększa znacznie zasięg łodzi nawet z silnikiem o mocy 175KM (maksymalna dopuszczalna moc silnika).

Oświetlenie nawigacyjne i sygnał dźwiękowy są umieszczony na charakterystycznym dla łodzi RIB BRIG z serii EAGLE maszcie nawigacyjnym z laminatu p-s. Siedzisko rufowe pomieści trzy osoby a znajdujące sie przed nim siedzisko dla dwóch osób jest standardowo wyposażone w rozkładany stolik z uchwytami do napojów oraz tapicerkę która po podniesieniu do pionu ułatwia prowadzenie łodzi EAGLE 645 na stojąco.

Łódź hybrydową EAGLE 645 można dodatkowo wyposażyć w bardzo wiele dodatków : maszt do ciągnięcia narciarza/wakeboardu , prysznic elektryczny ze zbiornikiem słodkiej wody 45L , hydrauliczny układ sterowania , kompas morski , pokład słoneczny z poduszkami do leżakowania , relingi burtowe ze stali nierdzewnej , pantograf do silnika pomocniczego , daszek przeciwsłoneczny ze stelażem , drabinkę zejściową z podestem , pokrowiec na konsolę sterową , pokrowiec na cała łódź , elektronikę morską itd.

Testy przeprowadzone przez producenta dowiodły że łódź EAGLE 645 jest bardzo stabilna , z łatwością pokonuje stosunkowo dużą falę , doskonale trzyma się wody i jest precyzyjnie sterowna w zakrętach .

Wszystkie te cechy osiągnięto kształtem kadłuba z głębokim V na dziobie i dużą ilościa redanów , który płynnie przechodzi w dwa wysunięte pływaki kadłuba na rufie, stabilizujące łódź na fali i zapobiegające unoszeniu sie dziobu łodzi podczas wchodzenia w ślizg . 

Takie rozwiązanie kształtu kadłuba jest charakterystyczne dla całej serii BRIG EAGLE .

Gdziekolwiek się EAGLE 645 pojawi - na Adriatyku , w Marinie w Gdyni czy na Zalewie Zegrzyńskim wszędzie wzbudza podobne emocje - wyróżnia się eleganckim kształtem , pięknem linii , dbałością o detale i starannym wykończeniem.Link do producenta : BRIG Eagle