Strona główna
OFERTA
Pontony rozkładane BRIG
Łodzie RIB FALCON
Łodzie RIB EAGLE
Łodzie RIB GRAND Silverline
GALERIA zdjęć pontonów
Linki
Kontakt
   
 


Seria Dingo
Pontony z serii Dingo zostały zaprojektowane jako łódź rekreacyjna na wody osłonięte, do wędkowania i zabaw na wodzie lub też "tender" dla większych jednostek.

Posiadają drewnianą pawęż do montażu silników o mocy do 15 KM (D300 i D330). Nieprzesuwne mocowanie wioseł w dulkach to łatwość wiosłowania. Drewniane ławeczki które opcjonalnie mogą być wyposażone w miękką tapicerkę zabewniają komfort pływania. Nierdzewne ucha na dziobie służą do holowania/cumowania. Dodatkowo można zamontować torbę dziobową do transportu różnych przedmiotów/ubrań oraz pokrowiec do zabezpieczenia pontonu. Niewielka waga i spore moce silników pozwalają na osiągnięcie niezłych prędkości! Łatwe w transporcie, szybkie przy rozkładaniu, bezpieczne i stabilne na wodzie.

Kolory: jasnoszary, biały, ciemnozielony, czerwony, morski granat.


Modele z literą S posiadają podłogę półsztywną - łatwe, szybkie zwijanie i rozwijanie łodzi bez konieczności wyjmowania paneli podłogowych (pozostaje tylko pompowanie.


Modele bez litery S mają rozkładaną sztywną podłogą z laminowanych paneli ze sklejki wodoodpornej (pokład) i nadmuchiwany kil w kształcie "V" co daje większą stabilność, komfort manewrowania, trzymanie kierunku i łatwe wejście w ślizg.


Modele z literą W posiadają podłogę nadmuchiwaną z PCV o podobnej sztywności jak modele ze sztywną drewnianą podłogą i są przy tym lżejsze czyli łatwiejsze w transporcie. Ten typ podłogi wymaga jednak aby pasażerowie pływali tylko w miękkim sportowym obuwiu lub boso - aby jej nie uszkodzić.

Link do strony producenta : BRIG Dingo


Seria Baltic
Pontony serii BALTIC są używane przede wszystkim przez wędkarzy, w szkołach windsurfingowych i centrach nurkowania.

Największe modele B420 i B460 są często używane przez profesjonalistów (Straż Pożarna , WOPR) do wykonywania zadań związanych z przewozem ludzi i ładunków.


Umożłiwiają one także uprawianie wszelkich sportów wodnych (silnik o mocy do 35KM). Kadłub w kształcie litery "V" uzyskany dzięki nadmuchiwanemu kilowi umożliwia holowanie "koła" lub małego "banana". Wewnątrz łodzi pomieści się kilku płetwonurków z ekwipunkiem lub wędkarzy ze sprzętem.


Modele B350, B380, B420 i B460 można wyposażyć w stalową konsolę sterową ułatwiająca prowadzenie łodzi z większymi mocami silników. Linka asekuracyjna na burtach oraz antypoślizgowa podłoga zapewniają bezpieczeństwo podczas szybkiego pływania. Modele B420 i B460 mająmożłiwość zamontowania ławeczek w dowolnym miejcu łodzi , można zamontować nawet trzy ławeczki. Dodatkowo można dokupić miękką tapicerkę i torbę transportową do ławeczek . torbę transportową na dziób i pokrowiec na całą łódź.


Seria Baltic W
Pontony te posiadają nadmuchiwany kil i nadmuchiwaną sztywną podłogę z PCV. Z racji wyeliminowania drewianej podłogi są one lżejsze w transporcie, jednak mniejsza sztywność konstrukcji pozwala na zamontowanie na nich silników o mocy do 20KM. Nie są one również przeznaczone do przewozu towarów / sprzętu i pływania w twardym obuwiu.

Link do strony producenta : BRIG Baltic